





O serii MPM Wood Plus
Uniwersalna seria kotłów hybrydowych
Seria MPM Wood Plus od MPM Projekt to zaawansowane kotły hybrydowe wykorzystujące gaz jako główne paliwo. Dostępne w siedmiu mocach: 6 kW, 10 kW, 14 kW, 18 kW, 26 kW, 34 kW, 68 kW, pozwalają na ogrzewanie powierzchni od 60 m² do 680 m².
Wysokie parametry techniczne
Kotły MPM Wood Plus osiągają sprawność 90% przy emisji pyłów poniżej 20 mg/m³. Posiadają klasę energetyczną A+ oraz spełniają wymagania normy 5 klasa zgodnie z PN-EN 303-5:2012. Urządzenia są kompatybilne z EcoDesign 2020.
Gwarancja i niezawodność
Producent MPM Projekt udziela 4 lata gwarancji na wszystkie modele serii. Kotły wyposażone są w wymiennik ze stali kotłowej o pojemności wodnej 40 litrów z możliwością pracy w układach otwartych i zamkniętych.
Specyfikacja techniczna MPM Wood Plus - 34 kW
| Producent | MPM Projekt |
| Seria | MPM Wood Plus |
| Rodzaj paliwa | Kotły hybrydowe |
| Gwarancja | 4 lata gwarancji |
| Najważniejsze cechy | |
| Typ urządzenia | Kocioł zgazowujący drewno |
| Opcjonalny zestaw pelletowy | Tak - za dopłatą |
| Maksymalna moc grzewcza | 34 kW |
| Moce w typoszeregu | 6 kW, 10 kW, 14 kW, 18 kW, 26 kW, 34 kW, 68 kW |
| Powierzchnia grzewcza | Kocioł na drewno od 325 m2 do 375 m2 |
| Klasa efektywności | A+ |
| Lista ZUM - Numer | KZ-000176 |
| EcoDesign 2020 / Ekoprojekt | Tak |
| 5 Klasa (norma PN-EN 303-5:2012) | Tak - 5 Klasa - Najwyższa |
| Sprawność urządzenia | 90% |
| Emisja pyłów PM | < 20 (mg/m³) |
| Rodzaj paliwa | |
| Rodzaj paliwa głównego | Drewno |
| Paliwo alternatywne | Pellet - po zakupie dedykowanego zestawu |
| Zgazowywanie drewna | Tak |
| Zalecana wilgotność polan | <20% wilgotności |
| Strona zasobnika | Zasobnik po lewej stronie, Zasobnik po prawej stronie |
| Pojemność opcjonalnego zasobnika na pellet | 225 kg |
| Eksploatacja | |
| Praca z buforem | Zalecane podłączenie do bufora |
| Zalecana wielkość bufora | 1200 - 1800 litrów |
| Stałopalność | 5 godzin |
| Wielkość polan drewna | 33 cm |
| Pojemność komory załadowczej | 135 dm3 |
| Wymiary drzwi zasypowych | 250 mm x 530 mm |
| Dofinansowania | |
| Programy dofinansowań | Czyste Powietrze, Dotacje gminne, Stop Smog |
| Automatyka urządzenia | |
| Grzanie ciepłej wody | Tak - Kocioł dwufunkcyjny |
| Dawkowanie, regulacja powietrza | Miarkownik ciągu - w zestawie |
| Dane techniczne urządzenia | |
| Waga urządzenia | 490 kg |
| Szerokość | 800 |
| Wysokość | 1200 mm |
| Głębokość z czopuchem | 1250 mm |
| Średnica czopucha | 178 mm |
| Komin - zalecenia | 150 mm, 6 mb, Wkład kominowy, Zewnętrzny komin systemowy |
| Pojemność wodna kotła | 135 litrów |
| Średnica przyłącza hydraulicznego | 6/4 |
| Minimalna temperatura powrotu | 55 stopni |
| Układ instalacji C.O. | Kotłownia w układzie otwartym, Kotłownia w układzie zamkniętym |
| Materiał wymiennika | Stal kotłowa |
| Szczegóły wyposażenia | |
| Rodzaj wentylatora | Wentylator wyciągowy - za dopłatą |
MPM Wood Plus - 34 kW
Kocioł zgazowujący drewno
✓ ZUM ★ 5 Klasa
Cena katalogowa producenta: 12 499 zł
11 499 zł
cena brutto z VAT 23%
Dostawa gratis na terenie Polski
Dofinansowanie Czyste Powietrze
Dobierz moc z serii MPM Wood PlusPowierzchnia obiektu (m²):432 m²30 m²500 m²Docieplenie budynku:
Wyszukaj szybko
Urządzenia o mocy 34 kWUrządzenia o zbliżonej mocy 32-36 kW na zgazowanie_drewnaKocioł do małej kotłowniKocioł z możliwością dokupienia zestawu pelletowegoKotły od 300 m² do 350 m² na zgazowanie_drewnaKotły od 300 m² do 350 m²Urządzenia producenta MPM ProjektUrządzenia MPM Projekt na zgazowanie_drewna
