



Dlaczego warto wybrać instalację w firmie AleFachowcy.pl
Pracujemy dla Was od 2020 roku
Setki realizacji w całym kraju
Oszczędzaj dzięki niższej stawce VAT 8%
Ulga termomodernizacyjna
Pisemna gwarancja na wykonane prace
Dostawa samochodem z windą
Pomoc z wnioskiem Czyste Powietrze
O serii MPM DS DUO
Dostępne moce i zastosowanie
Seria MPM DS DUO firmy MPM Projekt obejmuje dwa modele kotłów węglowych: 17 kW i 24 kW, zapewniając ogrzewanie powierzchni od 170 m² do 240 m². Kotły te charakteryzują się wysoką sprawnością na poziomie 90% oraz możliwością spalania drewna jako paliwa alternatywnego.
Certyfikaty i normy
Urządzenia spełniają najwyższe standardy ekologiczne posiadając certyfikat EcoDesign 2020 oraz 5 klasę emisji zgodną z normą PN-EN 303-5:2012. Klasa efektywności energetycznej A+ potwierdza wysoką wydajność energetyczną kotłów.
Gwarancja i niezawodność
MPM Projekt zapewnia 4 lata gwarancji na kotły serii MPM DS DUO, co świadczy o wysokiej jakości wykonania. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy bez zbiornika buforowego, co upraszcza instalację i obniża koszty inwestycji.
Specyfikacja techniczna MPM DS DUO - 8,5 - 17 kW
| Producent | MPM Projekt |
| Seria | MPM DS DUO |
| Rodzaj paliwa | Kotły hybrydowe |
| Gwarancja | 4 lata gwarancji |
| Najważniejsze cechy | |
| Typ urządzenia | Kocioł na drewno, Kocioł na węgiel |
| Maksymalna moc grzewcza | 17 kW |
| Zakres mocy / modulacja | Od 8,5 kW do 17 kW |
| Moce w typoszeregu | 8,5 kW do 17 kW, 12 kW do 24 kW |
| Powierzchnia grzewcza | Kocioł na drewno od 175 m2 do 225 m2, Kocioł na węgiel od 175 m2 do 225 m2 |
| Klasa efektywności | A+ |
| EcoDesign 2020 / Ekoprojekt | Tak |
| 5 Klasa (norma PN-EN 303-5:2012) | Tak - 5 Klasa - Najwyższa |
| Sprawność urządzenia | 90% |
| Emisja pyłów PM | < 20 (mg/m³) |
| Rodzaj paliwa | |
| Rodzaj paliwa głównego | Drewno, Węgiel |
| Zalecana wilgotność polan | <20% wilgotności |
| Eksploatacja | |
| Praca z buforem | Możliwość pracy bez bufora |
| Zalecana wielkość bufora | 800 - 1000 litrów |
| Stałopalność | 5 godzin |
| Wielkość polan drewna | Do 40 cm |
| Pojemność komory załadowczej | 60 dm3 |
| Wymiary drzwi zasypowych | 270 mm x 230 mm |
| Automatyka urządzenia | |
| Grzanie ciepłej wody | Tak - Kocioł dwufunkcyjny |
| Dawkowanie, regulacja powietrza | Miarkownik ciągu - w zestawie |
| Dane techniczne urządzenia | |
| Waga urządzenia | 260 kg |
| Szerokość | 475 mm |
| Wysokość | 1200 mm |
| Głębokość z czopuchem | 1025 mm |
| Średnica czopucha | 178 mm |
| Komin - zalecenia | 150 mm, 6 mb, Wkład kominowy, Zewnętrzny komin systemowy |
| Pojemność wodna kotła | 55 litrów |
| Średnica przyłącza hydraulicznego | 6/4 |
| Minimalna temperatura powrotu | 55 stopni |
| Układ instalacji C.O. | Kotłownia w układzie otwartym, Kotłownia w układzie zamkniętym |
| Szczegóły wyposażenia | |
| Rodzaj wentylatora | Wentylator wyciągowy - za dopłatą |
MPM DS DUO - 8,5 - 17 kW
Kocioł na drewno z montażem
★ 5 KlasaEcoDesign 2020
Cena katalogowa producenta: 8 364 zł
7 999 zł
cena brutto z VAT 8%
Oszczędzasz 365 zł na kotle
Dostawa gratis na terenie Polski
