








Kocioł zgazowujący drewno
BLAZE Natural Plus Certyfikowana regulacja mocy Najwyższa regulacja mocy pozwala bezpośrednio ustawić żądaną moc kotła w procentach i regulować kocioł podczas pracy. Ustawienie zmniejszonej mocy zapewnia długi czas spalania w kotle przy porównywalnej jakości spalania, jak w przypadku ustawienia mocy...
Specyfikacja techniczna BLAZE Natural Plus - 17 kW
| Producent | BLAZE Harmony |
| Seria | BLAZE Natural Plus |
| Rodzaj paliwa | Kotły na pellet |
| Gwarancja | 7 lat gwarancji |
| Najważniejsze cechy | |
| Typ urządzenia | Kocioł zgazowujący drewno |
| Maksymalna moc grzewcza | 17 kW |
| Zakres mocy / modulacja | Od 5 kW do 17 kW |
| Moce w typoszeregu | 17 kW, 25 kW, 40 kW |
| Powierzchnia grzewcza | Kocioł na drewno od 125 m2 do 175 m2 |
| Klasa efektywności | A+ |
| Lista ZUM - Numer | KZ-400834 |
| EcoDesign 2020 / Ekoprojekt | Tak |
| 5 Klasa (norma PN-EN 303-5:2012) | Tak - 5 Klasa - Najwyższa |
| Sprawność urządzenia | 90% |
| Emisja pyłów PM | < 20 (mg/m³) |
| Rodzaj paliwa | |
| Rodzaj paliwa głównego | Drewno |
| Paliwo alternatywne | Zrębka, Kostki RUF, Trocina drewniana |
| Zgazowywanie drewna | Tak |
| Zalecana wilgotność polan | <20% wilgotności |
| Eksploatacja | |
| Praca z buforem | Możliwość pracy bez bufora, Zalecane podłączenie do bufora |
| Zalecana wielkość bufora | 1000 - 1500 litrów |
| Stałopalność | 8 godzin |
| Wielkość polan drewna | 25 cm |
| Pojemność komory załadowczej | 40 litrów |
| Wymiary komory załadowczej | 250 mm x 250 mm |
| Dofinansowania | |
| Programy dofinansowań | Czyste Powietrze, Stop Smog, Dotacje gminne |
| Automatyka urządzenia | |
| Sterownik w zestawie | Tak |
| Producent sterownika | Sterownik producenta |
| Grzanie ciepłej wody | Tak - Kocioł dwufunkcyjny |
| Ilość obsługiwanych obiegów grzewczych | 0 |
| Ilość obsługiwanych zaworów mieszających | 0 |
| Obsługa bufora | Tak |
| Dawkowanie, regulacja powietrza | Ręczne sterowanie powietrzem - suwnica |
| Dane techniczne urządzenia | |
| Waga urządzenia | 245 kg |
| Szerokość | 504 mm |
| Wysokość | 1235 mm |
| Głębokość kotła | 594 mm |
| Głębokość z czopuchem | 960 mm |
| Średnica czopucha | 150 mm |
| Możliwość przełożenia czopucha | Czopuch obrotowy |
| Komin - zalecenia | 150 mm, 6 mb, Wkład kominowy, Zewnętrzny komin systemowy |
| Pojemność wodna kotła | 32 litry |
| Średnica przyłącza hydraulicznego | 1 1/2 cala |
| Minimalna temperatura powrotu | 55 stopni |
| Układ instalacji C.O. | Kotłownia w układzie otwartym, Kotłownia w układzie zamkniętym |
| Grubość materiału wymiennika | 6 mm |
| Materiał wymiennika | Stal kotłowa |
| Szczegóły wyposażenia | |
| Zawór ochrony powrótu | Tak - zestawie |
| Armatura schładzająca | Wężownica schładzająca |
| Rodzaj wentylatora | Wentylator wyciągowy |
BLAZE Natural Plus - 17 kW
Kocioł zgazowujący drewno
✓ ZUM KZ-400834★ 5 KlasaEcoDesign 2020
22 699 zł
cena brutto z VAT 23%
Dostawa gratis na terenie Polski
Dofinansowanie Czyste Powietrze · ZUM: KZ-400834
